Osiedle Czekanów

BAZA WIEDZY

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Podpisaliśmy umowę z BP Lipińscy z Wrocławia. To nie tylko znakomici architekci, z wieloletnią praktyką, ale bardzo sprawni fachowcy od których możemy uzyskać wiele cennych wskazówek, również z realizacji ich budynków w całej Polsce. A wybór projektów jest ogromny – jest to około 600 domów tak, że na pewno możecie Państwo wyszukać budynek dla Was odpowiedni. Wybór BP Lipińscy był poprzedzony analizą projektów publikowanych przez różne Biura, przy czym kryteriów wyboru było bardzo wiele: spójność estetyczna, prostota konstrukcji, podobieństwo zastosowanych rozwiązań technicznych w różnych budynkach, stosowanie w każdym budynku pomieszczenia technicznego, które jest dla nas konieczne.
Obok tego ważna jest dla nas podobna filozofia projektowania – budynek powinien być kompaktowy, zapewniać dobre warunki dla wszystkich członków rodziny, nie epatować przepychem, ale zapewniać dobrze zorganizowaną, funkcjonalną przestrzeń łatwą do zintegrowania z ogrodem i terenem przed budynkiem. Biuro Projektów Lipińscy jest prekursorem w projektowaniu budynków pasywnych i energooszczędnych w Polsce, a wiele zaprojektowanych przez nich budynków uzyskało atest Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.

W tej kwestii jest kilka zasad:
mamy zamiar oddawać budynki ukończone od zewnątrz w 100% z uwagi na tym, że zależy nam na estetyce osiedla. Mamy wiele przykładów, że budynki mimo zamieszkiwania od wielu lat nie są nawet otynkowane. W budynku będzie ukończona instalacja grzewcza i w zależności od przyjętego rozwiązania również instalacja podgrzewania wody.
W ten sposób mamy stan minimalny: Fundament płytowy, ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne, ocieplenie elewacji i tynki cienkowarstwowe zewnętrzne, stolarka okienna i drzwi zewnętrzne, strop o ile jest przewidziany w projekcie, konstrukcja dachu z pokryciem blacho dachówką, oczywiście rynny, rury spadowe, blacharka i obicie okapów. Rozdzielnia elektryczna wewnątrz, instalacja grzewcza lub system Prowent. Takie rozwiązanie zalecamy klientom, którzy będą zatrudniać Projektanta Wnętrz. Oryginalny projekt wnętrz zwykle prowadzi do przeróbek ścian działowych oraz instalacji i w związku z tym nasi klienci uzyskają w tym zakresie dowolność. Możemy również oddać Państwu budynek w stanie tzw. deweloperskim – czyli ściany działowe, instalacje bez przyborów i osprzętu, tynki wewnętrzne i szlichty na posadzkach, schody wewnętrzne. We własnym zakresie pozostaje montaż wanny, baterii, zlewozmywaka, umywalki, wyłączników i gniazdek, opłytkowanie ścian w łazienkach i kuchni, tapety, malowanie podłogi i osadzenie drzwi wewnętrznych, na koniec montaż mebli kuchennych i pozostałych mebli. Zakres prac po stronie Wykonawcy reguluje załącznik do umowy, który będziecie Państwo uzgadniać. Możliwe jest też zamówienie budynku „pod klucz” – jesteśmy przekonani, że nie gorszego niż pokazowy – wzorcowy.

Również ważne będzie podpisanie umowy, ale przede wszystkim poznanie Państwa oczekiwań – zależy nam na zadowolonych mieszkańcach Osiedla, ponieważ to oni będą motorem napędowym dalszej sprzedaży. Umowa o budowę domu będzie dwuetapowa – etap pierwszy – podpisanie umowy wstępnej związany z przygotowaniem inwestycji – wyborem działki i projektu, przeróbką projektu pod Państwa potrzeby, uzyskaniem pozwolenia na budowę. Mając pozwolenie na budowę oraz wycenę nieruchomości będziecie Państwo gotowi na podpisanie umowy deweloperskiej na wykonanie na Wasze potrzeby budynku. Do tego momentu można niemal bezboleśnie zmienić zamiary i wycofać się z planów zamieszkania na Osiedlu Czekanów. Podpisując umowę deweloperską deklarujecie Państwo zamiar budowy i zaciągnięcie z tego tytułu zobowiązań finansowych lub zaangażowanie własnych oszczędności. My też będziemy poważnie traktować zobowiązanie wybudowania dla Was najlepiej jak umiemy budynku, w którym mamy nadzieję spędzicie wiele lat, a możliwe, że zamieszkacie na zawsze.

Nikt nie oczekuje od Państwa nadzorowania budowy. W tym celu jest powołane odpowiednie zaplecze pracowników technicznych, którzy we właściwym czasie wykonają wszelkie kontrole, nadzór i udokumentują to zdjęciami, zapisami w Dzienniku Budowy lub odpowiednich protokołach. Jeżeli nie jesteście Państwo pewni czy nadzór jest odpowiedni możecie powołać własnego Inspektora Nadzoru, ale – na własny koszt i po zawiadomieniu Dewelopera, przekazaniu danych kontaktowych oraz kopii uprawnień budowlanych i aktualnego zaświadczenia o przynależności od Izby Zawodowej . Osoba ta zostanie wpisana do Dziennika Budowy i będzie powiadamiana o konieczności odbioru ważnych etapów w trakcie budowy. Generalnie nie należy spacerować i odwiedzać podczas robót placu budowy, ponieważ jest to niebezpieczne dla osoby postronnej i pracownicy widząc osobę nie ubraną w kombinezon i nieznaną będą prosili o oddalenie się – co jest zgodne z przepisami BHP i w razie zamiaru odwiedzenia budowy prosimy to brać pod uwagę. Od pewnego momentu budynek będzie zamknięty również ze względu na konieczność zabezpieczenia mienia i nie będzie możliwości samodzielnego wstępu do wnętrza. Klucze do drzwi zostaną przekazane po ukończeniu wszystkich robót i podpisaniu protokołu odbioru. Wówczas jednocześnie przejmiecie Państwo odpowiedzialność za zabezpieczenie budynku przed złodziejami i pożarem.